آموزش ابزار ماسک در فتوشاپ

آموزش ابزار ماسک در فتوشاپ

در این پست، با آموزش ابزار ماسک در فتوشاپ با شما عزیزان هستیم. ” ابزار ماسک ” یکی از ابزار های بسیار عالی است که می توانیم در فتوشاپ، برای جدا کردن سوژه از بکگراند استفاده کنیم. برای اینکه اینکار را در فتوشاپ انجام دهیم، می توانیم از ابزار های بسیار زیادی استفاده کنیم. مثلا استفاده از پاک کن یا ابزار “پن” و یا حتی ابزار آماده ای که خود فتوشاپ برای نسخه ی ۲۰۲۰ آورده است.

سوال: چرا باید از ابزار ماسک استفاده کنیم . مگه بقیه ی ابزار ها به درد نمی خورند؟!

جواب این است که هر کدام از ابزار ها، یک مزایا و معایبی دارد. مثلا شما اگر بخواهید از ابزار پاک کن استفاده کنید، در خیلی از اوقات، اشتباهی رخ می دهد و مجوبر می شویم آنرا به عقب برگردانیم و “CTRL + Z ” بزنیم که در نتیجه ممکن است خیلی از کار های ما نیز به عقب برگردد و مجبور شویم دوباره شروع به پاک کردن بکنیم.

یا مثلا اگر بخواهیم از ابزار پن استفاده کنیم، باید دقت خیلی زیادی به خرج بدهیم و زمان بسیار زیادی نیز از ما می گیرد ولی در عین حال نیز بسیار دقیق است.

اما بهترین راهی که وجود دارد این است که از ابزار ماسک استفاده کنیم. ابزار ماسک در واقع یک لایه ی سفید رنگ است که کل تصویر ما را شامل می شود و وقتی در هرجای آن، رنگ مشکی بیاید، آن قسمت لایه ی ما نیز پاک می شود. این ابزار می تواند خیلی برای ما راحت باشد. چون از طرفی می توانیم از پاکن استفاده کنیم و در عین حال اگر در یک قسمتی از کار خراب کاری به وجود آمد، لازم نیست به چند مرحله قبل برویم.برای اینکه این تکنیک را به خوبی یاد بگیرید، ویدیوی زیر را به دقت ملاحظه کنید و سعی کنید که بعد از موقع دیدین این ویدیو، طراحی های خودتان را با ابزار ماسک انجام بدهید.

مشاهده ویدیو در آپارات | مشاهده ویدیو در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.