آموزش افکت نوشته شدن خط نستعلیق در افترافکت

آموزش افکت نوشته شدن خط نستعلیق در افترافکت

در این ویدیو، با آموزش افکت نوشته شدن خط نستعلیق در افترافکت با شما عزیزان هستیم. این افکت، یکی از افکت های بسیار جذابی است که می توانیم بر خط های دستی قدیمی مثل معلی، نستعلیق، نسخ و … اعمال کنیم. فرض کنید که شما می خواهید در کلیپ خود، از این فونت ها و خط ها استفاده کنید و در عین حال ، انیمیت زیبایی به آن بدهید.

ما می توانیم به جای این که از یکسری افکت ساده و معمولی استفاده کنیم، از افکت نوشته شدن متن استفاده ببریم. به عنوان مثال فرض کنید وقتی یک استاد خوشنویس، می خواهد یک متنی (به عنوان مثال متن اشهد ان علیا ولی الله) بنویسد، از حروف ابتدایی شروع می کند به نوشتن. در مثال ما، از حرف “الفِ” کلمه “اشهد” شروع می کند و تا انتهای کلمه، خوشنویسی می کند.

ما هم می خواهیم این افکت را بر روی متن خودمان اعمال کنیم. به خطر همین ابتدا باید، یک Solid درست کنیم و بالای لایه ی متن خودمان قرار دهیم. سپس با استفاده از ابزار Mask ، روی تک تک حروفی که داریم، یک خطِ ماسک ایجاد می کنیم که البته این کار، احتیاج به نکاتی دارد که در ویدیوی این پست توضیح داده می شود.سپس افکت Stroke را در بخش Effects & Presets سرچ می کنیم و روی سالیدی که درست کردیم، اعمال می کنیم. بعد از آن، یک سری تنظیماتی باید بر روی آن انجام دهیم که ماسک هایی که ساختیم، تبدیل به خط زخیمی شوند و در نهایت، برای گزینه ی End کیفیریم درست می کنیم و خط های خودمان را انیمیت می کنیم. در نهایت با استفاده از تکنیک Matt ، نوشته را داخل آن سالید می اندازیم و در نهایت کار ما به اتمام می رسد.

برای اینکه بتوانید این تکنیک را فرا بگیرید، حتما ویدیوی زیر را ببنید و به نکات مهمی که گفته می شود، دقت داشته باشید. همچنین می توانید فایل افترافکت این پروژه را نیز، دانلود کنید و استفاده کنید. 

مشاهده آموزش در آپارات | مشاهده آموزش در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.