آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ

آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ

در این ویدئو، با آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ با شما عزیزان هستیم. تبدیل روز به شب، یکی از تکنیک های بسیار جالب است که می توان برای کار های فتومونتاژ و حرفه ای استفاده کرد. این مسئله، در بعضی اوقات برای کار حرفه ای نیز یک چالش می شود.

مثلا به عنوان مثال شما در یک پروژه طراحی پوستر، احتیاج دارید که یک عکس شبِ با کیفیت، از یک لوکیشن داشته باشید. خب می توان از یک دوربین حرفه ای ، آن هم با یکسری تجهیزات نور پردازی حرفه ای در شب استفاده کرد. این راه، راهی پر هزینه و زمان بر است و می تواند افراد بسیاری را درگیر کند و استهلاک بسیاری نیز برای افراد می تواند داشته باشد.

خب شما می توانید به راحتی هرچه تمام تر، از همان لوکیشینی که که عکسش را لازم دارید، عکس خوبی در روز بگیرید و سپس در فتوشاپ، آنرا
به صورت حرفه ای تبدیل به شب کنید. برای اینکه بتوانید این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید، لازم است که در اولین قدم اگر لوکیشن شما دارای آسمان است؛ آسمان شما جزئیات و Detail خوبی داشته باشد. یعنی به عنوان مثال آسمان شما باید ابری یا نیمه ابری باشد تا در فرایند تبدیل روز به شب، حالت آن واقع گرایانه باشد.

سپس برای اصلِ کار، ما از یک ادجاسمنت مخصوص استفاده می کنیم. در پنل Layer، ما در قسمتی که ادجامسنت ها قرار دارد، روی گزینه Color Lookup کلیک می کنیم تا این ادجاسمنت باز شود. سپس از بین پریست ها، روی گزینه ی Night From Day کلیک می کنیم. در این مرحله، بیس کار تبدیل به شب می شود اما لازم دارد که یکسری افکت هایی اعمال شود.

برای بهتر شدن کار، شما می توانید از ادجاسمنت های رنگی، مثل Level و Curves استفاده کنید ولی مسئله مهم این است که یک تم آبی پر رنگ نیز، حتما به کلیت طرح بدهیم تا این پروسه به صورت کاملا حرفه ای انجام شود.

برای اینکه این مطالب را به خوب یاد بگیرید، ویدئوی زیر را حتما ببیند و به نکاتی که گفته می شود، دقت لازم داشته باشید و در کار های خودتان اعمال کنید.

مشاهده آموزش در آپارات | مشاهده آموزش در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.