آموزش ساخت افکت پیکسل آرت در افترافکت

آموزش ساخت افکت پیکسل آرت در افترافکت

در این ویدیو، با آموزش ساخت افکت پیکسل آرت در افترافکت با شما عزیزان هستیم. این سبک، یکی از سبک های گرافیک است که می توان از آن در جاهای مختلفی بهره برد. به عنوان مثال می توان از این سبک، در طراحی پوستر، موشن گرافیک، بازی و … استفاده کرد.

برای استفاده از این سبک، می توان از نرم افزار های مختلفی استفاده کرد. اما اگر دنبال ساخت انیمیشن و انیمیت کردن صحنه خود هستید، می توانید از نرم افزار های فتوشاپ و افترافکت استفاده کنید. ما می توانیم با استفاده از نرم افزار فتوشاپ، به صورت فریم به فریم، طرح خودمان را بسازیم و انیمیت کنیم.

اما نرم افزار افترافکت، قدرت بیشتری برای این کار دارد. زیرا برای ساخت این افکت در فتوشاپ، باید مهارت تصویر سازی و همچنین انیمیت را به خوبی فرا گرفته باشید. اما با استفاده از نرم افزار افترافکت، می توانید صحنه ی خودتان را کامل انیمیت کنید و سپس افکت پیکسلی بودن را به آن اضافه کنید.

برای اینکه بتوانیم این کار را در نرم افزار افترافکت انجام دهیم، می توانیم اول صحنه خودمان را کامل انیمیت کنیم، و سپس با استفاده از ۲ پلاگین و ساخت یک adjustment layer ، افکت پیکسلی بودن را اضافه کنیم.

مرحله اول باید لایه adjustment layer خودمان را درست می کنیم. سپس برای پیسکلی کردن تصویر، افکت Mosaic را بر روی ادجاسمنت خود اضافه می کنیم. در این مرحله باید با توجه به سبک کار، میزان پیکسلی بودن تصویر را در محور افقی و عمودی تعیین کنیم.

بعد از این مرحله باید برویم سراغ یک افکت مهم! سبک پیکسل آرت به گونه ای است که فریم ریت آن بسیار پایین است و ما نیز، باید فریم ریت کار را کم کنیم. برای اینکار می توانیم از افکت posterize time استفاده کنیم.

با استفاده از افکت، می توانیم فریم ریت فیلم را بدون تغییر دادن فریم ریت کامپوزیشن اصلی، کم کنیم که فقط کافی است در تنظیمات این افکت، عدد مورد نظر را تعیین کنیم که برای کار ما، بهتر است آنرا روی ۱۰ بگذاریم.

در نهایت ما توانستیم سبک پیکسل آرت را بسازیم ولی برای اینکه نکات دقیق تر این تکنیک را ببیند، ویدیوی زیر را ملاحظه کنید.

مشاهده ویدیو در آپارات | مشاهده ویدیو در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.