تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

در این آموزش قصد داریم روش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ را با شما همراه باشیم. البته این رو بگم شما بااین آموزش می توانید حتی مو ، لپ و … را رنگی کنید. پس این آموزش رو به دقت ببینید و دقیقا آن را انجام دهید.

برای اینکه رنگ یک قسمت را عوض کنیم و به رنگ دلخواه خودمون در بیاریم، ابتدا لازم است که محلی را می خواهیم رنگ انرا عوض کنیم، درست و دقیق انتخاب کنیم. این کار را می توان با استفاده از “ابزار های سه گانه انتخاب” انجام داد ولی برای حرفه ای تر شدن آن و همچنین برای انتخاب قسمت ای دایره ای شکل، ما از پن استفاده می کنیم.

برای اینکار ابتدائا با استفاده از ابزار پن، دور عکس را انتخاب می کنیم و سپس آنرا تبدیل به”سلکشن” می کنیم. سپس می رسیم به بخش اصلی کار!در این مرحله ما با استفاده از ابزار Hue Saturation در فتوشاپ عملیات تغییر رنگ را انجام می دهیم. به این  شکل که بر روی کیبرد، کلید های میانبر CTRL + U را می زنیم تا این ابزار فعال شود و سپس با استفاده از چکش هایی که برای ما قرار داده شده، مقادیر را کم و زیاد می کنیم و در نهایت رنگ مورد نظر خودمان را انجام می دهیم.

همچنین می توان برای این کار از ابزار های دیگری نیز استفاده کرد مثل ادجاسمنت های مختلف که از جمله ی آنها می توان به Color Balance اشاره کرد که بسیار کاربردی نیز هست ولی قدرتی که ابزار Hue Saturation برای این تکنیک داره بسیار قوی تر و حرفه ای تر است. پس حتما از این گزینه استفاده کنید.

پس این آموزش را به دقت ببیند تا بتوانید رنگ هر چیزی را در فتوشاپ عوض کنید و لذتش رو ببرید 🙂

مشاهده آموزش در آپارات | مشاهده آموزش در یوتیوب 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.