زدن برش و کات حرفه ای ویدئو در پریمیر

زدن برش و کات حرفه ای ویدئو در پریمیر

زدن برش و کات حرفه ای ویدئو در پریمیر ، خیلی ساده می تواند انجام شود. به این شکل که ابزار Razor tool را فعال می کنید و سپس در تایم لاین خودتان، روی ویدئو کلیک می کنید و کات مورد نظر نیز، زده می شود. ولی در این ویدئو، چند نکته و تکنیک حرفه ای گفته می شود که شما می توانید با استفاده از آنها، کات خود را سریع تر و بهینه تر بزنید که این بهینه بودن، در سرعت کار بسیار بسیار تاثیر گذار است.

به عنوان مثال، وقتی شما بخواهید کاتی روی ویدئو زنید و نزدیک خط کش تایم لاین خودتان باشد چه اتفاقی می افتد؟! کات شما روی خط کش تایم لاین می خورد که این قضیه کمی آزار دهنده است. اگر بخواهید به این مشکل بر نخورید، خب می توانید خط کش را جا به جا کنید و کات بزنید. اما این کار در بلند مدت و حتی کار های  زمان بلند مثل مستند و … شما احتیاج به سرعت بیشتری دارید و باید سریع کات بزنید و تدوین خودتان را انجام  دهید.

در اینجا به شما پیشنهاد می دهم گزینه ی Snap را غیر فعال کنید و کلید آن بر روی کیبرد، حرف “S” است .  وقتی این کار را انجام دهید، موقعی که می خواهید روی ویدئو کات بزنید و خط کش روی تایم لاین باشد، می توانید تا نزدیک خط کش، کات مورد نظر خودتان را بزنید و حتی تا یک فریم قبل از خط کش، اینکار را انجام دهید.

در این ویدئوی آموزشی یک سری نکات دیگر هم برای شما بیان می شود برای کات های حرفه ای تر. مثلا وقتی بخواهید یک ویدئو را با زمان مورد نظر وارد تایم لاین کنید، چه کاری می توان کرد؟! می توان ویدئو را وارد تایم لاین کرد و سپس کات را زد ولی در این آموزش، ما یک روش راحت تر را خدمت شما بیان می کنیم تا کار شما بسیار سریع تر پیش برود.

مشاهده ویدئو در آپارات | مشاهده ویدیو در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.