ساخت افکت چشم ماهی در پریمیر

ساخت افکت چشم ماهی در پریمیر

در این ویدیو، با آموزش ساخت افکت چشم ماهی در پریمیر با شما عزیزان هستیم. این افکت، تاثیر بسیار عالی بر روی کار می گذارد. فرض کنید شما یک تصویر هلی شات دارید. یا اینکه ویدیوی مصاحبه ای در طبیعت دارید. اگر شما از این افکت استفاده کنید، باورتان نمی شود که چقدر کار شما حرفه ای می شود!!!

به صورت کلی افکت چشم ماهی، به این صورت است که روی فوتیج ویدیویی شما، یک حالت برآمدگی و یا تو رفتگی ایجاد می کند که بسیار عالی است. این تو رفتگی و برآمدگی ، هر کدام را می توان در حالت های مختلفی استفاده کرد. مثلا اگر بخواهید روی یک فوتیج هلی شات آنرا اعمال کنید، خب حالت تو رفتگی می تواند خیلی بهتر باشد. چون عظمت و بزرگی صحنه را می رساند!

حال از این موارد که بگذریم، برویم سراغ اینکه چگونه می توانیم این افکت را روی ویدیو های خودمان اعمال کنیم. برای اینکه این افکت را ببینم، باید در پنجره ی Effects ، سرچ کنیم Lens Distortion و سپس آنرا روی ویدیوی خودمان بکشیم تا روی کار ما اعمال شود.

ما گزینه های مختلفی را داریم. گزینه هایی مثل Curvature ، Vertical Decentering و Horizontal Decentering که برای کار ما خیلی لازم هستند. با گزینه ی اصلی و اولی آن یعنی Curvature ، ما می توانیم آن حالت برامدگی و تو رفتگی را ایجاد کنیم.

اگر به حالت منفی ببریم، تصویر حالت تو رفتگی پیدا می کند و اگر به سمت مثبت ببریم، حالت برامدگی ایجاد می شود. در حالتی که تو رفتگی ایجاد می شود، تصویر ما از صحنه خارج نمی شود ولی اگر به حالت برامدگی ببریم، تصویر ما خیلی ریز می شود و از صحنه ما کوچک تر می شود.

برای اینکه این مسئله را درست کنیم، لازم است که Sclae ویدیو را بالا ببریم و تصویر را بزرگ تر کنیم تا همه چیز درست شود. در نهایت برای اینکه این تکینک را به خوبی یاد بگیرید، ویدیوی زیر را حتما ببیند و تکنیک های گفته شده را در کار های خودتان اعمال کنید.

مشاهده آموزش در آپارات | مشاهده آموزش در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.