اورلی گرافیکی چیست و چه کاربردی دارد

اورلی گرافیکی چیست و چه کاربردی دارد

اورلی گرافیکی چیست و چه کاربردی دارد ؟! ممکن است برای شما سوال پیش بیاید. اورلی های گرافیکی، مجموعه ای از عکس ها هستند که وقتی بلند مود (Blend Mode) آنها را در فتوشاپ، در پالت Layer، عوض کنیم، تاثیرات بسیار زیبایی را روی کار می گذارند.

* اگر بخواهیم یک مثال ساده بزنیم تا مفهوم اورلی را بهتر متوجه بشویم، بهتر است اینگونه بگوئیم:

وقتی شما بخواهید، یک افکت بارش برف یا باران، روی تصویر خودتون بزارید، از چه راه هایی استفاده می کنید؟! از پلاگین استفاده می کنید؟! خوب پلاگین ممکن است از واقعی بودن تصویر، تا حد زیادی بکاهد. از اکشن های آماده استفاده می کنید؟! اکشن ها کمی دست گرافیست را در ادیت کردن آن افکت، می کاهد و کار خودش را انجام می دهد.


اینجاست که به شما پیشنهاد می دهم از اورلی های گرافیکی استفاده کنید. حالا این افکت ها را از کجا دانلود کنیم؟ کافی است شما سرچ کنید: “دانلود اورلی فتوشاپ” یا “دانلود اورلی گرافیکی برای فتوشاپ” .


هر کدام از این موارد را سرچ کنید، برای شما نتایج خوبی را می آورد. اما چیزی که در این آموزش استفاده می کنیم را می توانید از این لینک دانلود کنید. هرچند تو پرانتز خدمتتون عرض کنم که به تصاویر PNG هم در زبان گرافیک، اورلی گفته می شود ولی چیزی که به صورت کلی Overlay گفته می شود، همین تصاویر معمولی است که با عوض کردن بلند مود ، افکت های نابی می گذارد.

ما اورلی های خیلی مختلفی هم داریم که هر کدام نیز، افکت های مختلفی روی کار می اندازند. اگر بخواهیم به چند مورد اشاره کنیم، می توان به این موارد اشاره کرد:

اورلی گرافیکی پارتیکل ، اورلی گرافیکی برف ، اورلی گرافیکی بوکه ، اورلی گرافیکی باران و … که هر کدام، دنیای مختلفی دارد که پیشنهاد می کنم حتما حتما، سرچ کنید و موارد مختلف را دانلود کنید و استفاده کنید. برای دیدن اینکه چه تاثیرات مهمی می تواند اورلی روی کار شما بگذارید، ویدئوی زیر را حتما ببیند تا روش استفاده آنرا نیز ببیند.

مشاهده آموزش در آپارات | مشاهده آموزش در یوتیوب

 

شاید دوست داشته باشید ...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.